Reagimi i parë i Shaqirit pas transferimit te Lyon

Xherdan Shaqiri është zyrtarisht lojtar i ekipit francez, Lyon.

Ai ka nënshkruar kontratë tre vjeçare dhe do të marrë pagë 350 mijë euro në muaj.

Ndërkohë, ishte futbollisti nga Zhegra i cili bëri reagimin e parë si futbollist i Lyonit.

“Unë jam Lyon” – shkroi Shaqiri në profilin e tij në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by XS (@shaqirixherdan)

Shaqiri ishte pjesë e Liverpoolit që nga viti 2018 kur u transferua nga Stoke Cit

Orari i ndeshjeve të Kosovës në shtator

Leotrim Krasniqi rikthehet si trajner, nënshkruan me Prishtinën