Reagimi i Messit kur i tregojnë festën e fëmijëve të tij pas golit ndaj Australisë (Video)

Lionel Messi solli një buzëqeshje në fytyrat e miliona tifozëve anembanë botës kur i dha epërsinë Argjentinës kundër Australisë të shtunën mbrëma.

Ndërsa fituesit e Kupës së Amerikës hodhën hapat e tyre të parë në raundet e eliminimit direkt të Kampionatit Botëror, kapiteni i tyre ishte i mrekullueshëm në atë takim.

Duke treguar ekuilibër dhe saktësi tipike në zonën e penalltisë, ylli i Paris Saint-Germain vazhdoi të dërgonte topin në pjesën e pasme të rrjetës, sikur të përdorte sa më pak fuqi të mundshme që do të ishte ende në gjendje të mposhtte portierin e Australisë, Matthew Ryan.

Por, ndërsa përfundimi mund të ishte më i qetë, festimet nuk ishin asgjë tjetër veçse me tifozët e magjepsur të Argjentinës në stadiumin “Ahmad bin Ali” që humbën të gjithë qetësinë e tyre në një çast.

Nga të gjitha llogaritë, atmosfera në terren ishte absolutisht e pabesueshme dhe u merrte tifozëve të Australisë buzëqeshjen.

Megjithatë, asnjë nga këto reagime nuk do të ketë ngrohur zemrën e Messit aq shumë sa ajo e familjes së tij, të cilët ishin të pranishëm për të parë Argjentinën të përparojë në çerekfinale.

Gruaja e Messit, Antonela Roccuzzo dhe tre fëmijët e tyre Thiago, Mateo dhe Ciro ishin të gjithë në vendin e përsosur për të parë Lionelin duke bërë atë që bën më së miri: shënimin e golave.

Dhe në një moment prekës pas lojës, Messit iu dha shansi të shihte saktësisht se si reaguan më të afërmit dhe më të dashurit e tij ndaj përfundimit të tij kundër Socceroos.

Dy gola e një asistim, Mbappe i vetëm likuidon Poloninë – Franca kalon me lehtësi në çerekfinale

Angli – Senegal, formacionet zyrtare