Reagimi i Mbappes pasi humbi në finalen e Kupës së Botës

Argjentina ka triumfuar në finalen e Kupës ndaj Francës.

Ka qenë njëra nga ndeshjet më të mira në historinë e futbollit, që zgjati thuajse tre orë të plota.

Koha e rregullt përfundoi baras 2-2, derisa në shtesë dy Kombëtaren shënuan edhe nga një gol me penalltitë që ishin vendimtare për fitoren e Argjentinës 4-2.

Kylian Mbappe dhuroi një nga shfaqjet më të mira në karrierën e tij, duke u bërë futbollisti i parë që shënon het-trik në finalen e Kupës së Botës.

Ylli francez ishte i shkatërruar pas finales së Kupës së Botës duke mos folur me askënd.

Megjithatë tani ka ardhur reagimi i shkurt i tij në rrjetet sociale.

“Ne do të rikthehemi”, ka shkruar Mbappe duke vendosur flamurin e Francës.

Kujtojmë që Mbappe e mbylli Kampionatin Botëror me tetë gola të shënuar dhe mori çmimin si shënuesi më i mirë i ‘Katar 2022’. /Telegrafi/

Ronaldo i dërgon mesazh brilant Messit pas fitimit të Kupës së Botës: Një lamtumirë e denjë për gjeniun

Lloris: U kthye në një ndeshje boksi, ishte e dhimbshme