Vedat Muriqi reagon pasi Spanja ka njohur pasaportën e Kosovës

Sulmuesi i kombëtares së Kosovës në futboll, Vedat Muriqi, i cili luan për ekipin spanjoll të Mallorcas ka reaguar pas lajmit të dhënë nga numri dy i Qeverisë së Kosovës, Besnik Bislimi, se Spanja ka njohur pasaportat e Kosovës dhe se tashmë do të mund të lëvizet lirshëm edhe në shtetin iberik.

Muriqi i gëzuar ka pyetur se si mund të mos e dashuroj Spanjën pas këtij vendimi.

“Si mund të mos të dua Spanjë?”, ka shkruar Muriqi në gjuhën spanjolle.

/Gazeta Olle/

 

 

Rrahmani rikthehet nga lëndimi me gol fantastik te Rapid Bukureshti

Trepça fiton ndeshjen dramatike ndaj Prishtinës