Reagimi epik i Mourinhos pas shkarkimit, bën shaka me fotoreporterët dhe zbulon të ardhmen e tij

Jose Mourinho e ka publikuar një video argëtuese në rrjetet sociale duke thyer kështu heshtjen pas shkarkimit nga posti i trajnerit të Tottenham Hotspur.

Strategu portugez u shkarkua nga detyra mëngjesin e të hënës, 17 muaj pasi e kishte marrë drejtimin e Spursave (asokohe duke zëvendësuar Mauricio Pochettinon).

Mourinho e ka lënë Tottenhami në vend të shtatë në renditje të Ligës Premier dhe gjashtë ditë para finales së Carabao Cup që zhvillohet të dielën.

58-vjeçari nuk dukej i shqetësuar lidhur me shkarkimin, për më shumë e ka shpërndarë një video në profilin e tij në Instagram, ku i ka xhiruar gazetarët, fotoreporterët dhe kameramanët para shtëpisë së tij në Londër.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jose Mourinho (@josemourinho)

Trajneri nuk shihet në video, mirëpo dëgjohet duke thënë: “Nuk më lënë privatësi. Madje edhe miku im Gary (gazetari i Sky Sports, Gary Cotterill) po më shqetëson. Kjo është jeta ime”.

Lidhur me shkarkimin, Mourinho është prononcuar shkurt për Sky Sports News duke thënë: “Më njihni mua, e dini se nuk do të them asgjë”.

I pyetur nëse ka nevojë për pushim, është përgjigjur: “Nuk kam. Nuk kam nevojë për pushim dhe mbushje të baterive. Unë jam gjithmonë në futboll”.

/Gazeta Olle/