Raundi i parë kualifikues, zbulohen arbitrat që do vendosin drejtësi në ndeshjet e Tiranës, Partizanit e Laçit në Evropë

Ndërsa pak ditë më parë u mësuan kundërshtarët e skuadrave shqiptare në Champions dhe Conference League, si dhe datat kur do të zhvillohen këto sfida, tashmë kanë dalë edhe oraret e sakta e emrat e arbitrave që do të vendosin drejtësi.

Skuadra e vetme shqiptare që garon në Champions League, Tirana do të përballet në transfertë me Diddeleng më 6 korrik në orën 19:30 në “Stade Jos Nosbaum” në Luksemburg.

Arbitrat që do të vendosin drejtësi në këtë përballje janë norvegjezë, i pari i tyre është Rohit Saggi, asistentë janë Morten Jensen, dhe Oystein Ytterland, ndërsa arbitër i katërt është Sivert Oksnes Amland.

Partizani, që konkurron në Conference League, takimin e parë e ka në transfertë ndaj skuadrës gjeorgjeze të Saburtalo, me ndeshjen që do të luhet më 7 korrik në orën 18:00 në Tengiz Burjanadze Stadium, në Gori të Gjeorgjisë.

Arbitri kryesor i kësaj ndeshje do të jetë Mohammed Al-emara, asistentë Mikko Alkare dhe Turka Joonas Valjakka, ndërsa arbitër i katër do të jetë Oliver Reitala, të katërt filandezë.

Ndërsa Laçi ndeshjen e parë e ka në Shqipëri, ndaj malazezëve të Iskra Danilovgrad, që do të luhet më 7 korrik ora 20:00 në “Elbasan Arena”.

Arbitrat që do vendosin drejtësi në këtë përballje janë nga Luksemburgu dhe kryesori i tyre është Alain Durieux, asistentë janë Joaquim Da Silva dhe David Mateus Santos, ndërsa arbitër i katërt është Ricardo Morais.

SHF “Kurda” kampion në U13 në ‘Play-Off”-in Nacional

Kështu do të duket “Fadil Vokrri” me 8 mijë ulëse më shumë