Rashkaj e Lushaku nga minuta e parë në Kupën e Suedisë

Dy futbollistët e kombëtares së Kosovës, Rashkaj e Lushaku do të jenë startuesë te skuadra suedeze, Eskilstuna.

Të dy futbollistët e Kosovës do të jenë nga minuta e parë ndaj Carlstad United në kuadër të Kupës së Suedisë, shkruan GazetaOlle.

Anel Rashkaj është anëtar dhe ish-kapiten i Kosovës në skuadrën e parë.

Kurse Ismet Lushtaku së fundi ka debutuar te Kosova U21, në fitoret ndaj Andorras dhe Turqsië.

Carlstad United – Eskilstuna fillon nga ora 18:30.