Rashicës i bie vlera në tregun e transferimeve

 

Yllit kosovar, Milot Rashicës po vazhdon t’i bie vlera në tregun e transferimeve.

Bazuar në Transfermarkt, Rashica tani kushton shtatë milionë euro, në përditësimin e fundit të bërë më 15 qershor.

Para përditësimit të fundit, Rashica kushtonte tetë milionë euro.

Ndërkohë, në periudhën sa luante te Werder Bremen, vlera e yllit të Kosovës kishte shkuar deri në 35 milionë euro.

Në fund të vitit 2019, vlera e tij ishte 35 milionë euro, por që atëherë, vlera e tij në treg e ka marrë tatëpjetën.

 

Sapo Ndodhi:

Pas Florent Hadërgjonaj, dhe Arbër Zeneli i jep fund beqarisë

Tahir Batatina: A është mëkat të mos zhvillohen ndeshjet ndërkombëtare këtu?