Rashicës i bie vlera: Dikur kushtonte 35 milionë euro, por ja sa kushton ai tani

Sulmuesit të kombëtares së Kosovës, Milot Rashicës, i ka renë dukshëm vlera në tregun e transferimeve.

Rashica vitin e kaluar pati një sezon fantastik me Werder Bremenin dhe vlera e tij shkoi deri në 35 milionë euro.

Megjithatë tashmë kanë ndryshuar gjerat më të madhe, pasi sulmuesi vushtrrias përveç formës jo të mirë, rendje të madhe ka edhe në tregun e transferimeve.

Faqja e specializuar për vlerën e futbollistëve ‘Transfermarket’ tashmë Rashicën e vlerëson vetëm 18 milionë euro.

Lëndimet e shpeshta dhe forma jo e mirë nëpër të cilën po kalon ai, kanë bërë që interesimi për të dhe vlera të vijë më të madhe.