Rashica shënon gol të bukur për Galatasarayn (Video)

Milot Rashica duket se është në formë të mirë, përkundër që kampionati turk është ndalur dhe do të filloj në mars.

Sulmuesi kosovar e ka nisur nga minuta e parë ndeshjen miqësore mes Alanyaspor dhe Galatasarayt.

Ishte minuta e 31-të e ndeshjes, kur vushtrriasi pranoi një top të mirë brenda zonës nga Lucas Torreira dhe me një goditje të saktë barazoi shifrat në 1-1.

Galatasaray e fitoi këtë ndeshje me rezultat 2-4.

/Gazeta Olle/

 

Vëllaznimi dëmtohet rëndë në ndeshjen ndaj Istogut, portieri mysafir grushton lojtarin e kuqezinjve dhe për çudi nuk akordohet penallti

Ndërpritet ndeshja mes Bashkimit dhe Trepçës, tifozët gjuajnë me karrige në parket