Rashica i jashtëzakonshëm, me plot meritë në formacionin e javës në Bundesligë

Faqja e Bundesligës ka publikuar fomacionin e javës dhe aty nuk mund të mungonte Milot Rashica pas paraqitjes së tij të mirë në fitoren e Werder Bremen ndaj Eintracht Frankfurt.

Në formacionin e javës bëjnë pjesë edhe treshja e Bayernit, Lewandowski, Gortzeka dhe Sule.

Nuk mungon as prezenca e dy lojtarëve të Wolfsburg në formacion, pas fitores ndaj Hertha Berlin.

Rashica u vlerësua në këtë javë me notën e lartë 8.2, ndërsa me notën më të lartë u vlerësua Endo i Stuttgartit me 9.1./Gazeta Olle/