Rashica: Gjithmonë kënaqësi të shënojë, sidomos me Kombëtaren

Milot Rashica ka thënë se është mëkat që Kosova ka humbur rastin për kualifikim në Euro 2024. Sipas Rashicës, rasti për kualifikim ka ekzistuar.

“Besoj që është gjithmonë kënaqësi të shënojë, sidomos me Kombëtaren. Kemi pasur periudhë të vështirë në fillim, por po përmirësohemi. Fusha na ka pamundësuar të luajmë lojë të mirë për sy. Por me rëndësi është që shënuam fitoren dhe morëm tri pikët. Mendoj se të gjithë janë të lumtur”, ka thënë Rashica.

“Aftësia e Muriqit në lojën në ajër më lehtëson shumë punën. Më duhet vetëm ta përcjell atë. Është prej pozitave që më pëlqen më së shumti kjo ku kam luajtur sonte. Lojtarët e rinj janë përshtatur shumë shpejtë. Kanë luajtur lojë të mirë, kanë luftuar për çdo top. Kemi pasur raste edhe më shumë se në ndeshjet e tjera, kur terreni ishte më i mirë. Është dashur t’i shfrytëzojmë edhe dy-tri raste. Tani do të provojmë t’i fitojmë dy ndeshjet e ardhshme. Është mëkat i madh që po e humbim një mundësi shumë të madhe. Ka qenë shumë e mundshme, por duhet të shikojmë para”, ka thënë Rashica.

 

Është dashur të luftohej kështu edhe në ndeshjet e kaluara, Kosova mposht Izraelin

Gliha: Ekipi ka funksionuar si duhet, besoj në lojtarë që i kam aktivizuar