Rashica: FFK na ka plotësuar të gjitha kushtet, asgjë nuk na mungon

Futbollisti i kombëtarës së Kosovës, Milot Rashica, ka qenë i ftuar në emisionin ‘Oxygen’ te Besim Dina.

Anëtari i Galatasaray, në këtë emision e ka lavdëruar jashtëzakonisht shumë Federatën e futbollit të Kosovës duke thënë, që ata u plotësojnë të gjitha kushtet.

‘Në fillim kur kam pranuar me luajtur për Kosovën, kushtet nuk kanë qenë mirë. Por tani gjithçka është fantastike. Duke u nisur nga gardëroba, akomodimi nē super-hotele dhe transporti me aeroplan privat. Pra nuk na mungon bash asgjë”, tha Rashica.

Kujtojmë që Rashica është një nga lojtarët më të mirë të kombëtares së Kosovës.

Kombëtarja U17 mban kampin përzgjedhës me vajzat e talentuara nga vendi dhe nga Diaspora

Sulmuesi shqiptar largohet nga Bayern Munich dhe transferohet në Serie A