Ramosi për De Gean

Sipas Guardian, Sergio Ramos do të jetë çelësi që do të zhbllokoj negociatat për lëvizje e David De Ges nga Manchester United në Real Madrid.

Van Gaal është duke kërkuar një mbrojtës qendëror dhe sipas gazetës angelze spanjolli është i pëlqyeri i tij.

David De Gea ka mbetur në mes, pasi që ka disa javë që flitet se ai ka marrëveshje me Real Madridin.