Ramos vendimtar me autogol, Barcelona mposht Sevillën

Barcelona ka shënuar fitore ndaj Sevillas me rezultat 1-0 në ndeshjen hapëse të javë së tetë në La Liga.

Fillimi i ndeshjes ishte i barabartë me të dy skuadrat që tentonin golin dhe kishin rastet e tyre.

Dodi Lukebakio dhe Ivan Rakitic rrezikuan për Sevillan, ndërsa Joao Felix kishte dy raste për Barcelonën.

Pas minutës së 30-të Barcelona kishte edhe tre raste, me Raphinhan dy herë dhe një herë tentuan me Fermin Lopez që dështoi nga një pozitë ideale.

Edhe në fillimin e pjesës së dytë të dy skuadrat kishin nga një rast, ku Gavi dhe Djibril Sow ishin afër golit.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 76-të, kur goditjen e Lamine Yamal dërgoi një top drejt portës i cili u devijua nga Sergio Ramos për të përfunduar në rrjetë për 1-0.

Deri në fund edhe pse kishte raste, rezultati nuk ndryshoi dhe Barcelona mori fitoren e gjashtë sezonale dhe me 20 pikë aktualisht është lider në La Liga.

Sevilla mbetet e 12-ta me 7 pikë të tubuara.

Kosova pasurohet me 20 trajnere të futbollit

Superliga vazhdon me xhiron e tetë, në Suharekë përballje e liderëve