Tubohen Kosova U-19 dhe U-21

Përzgjedhësit e Përfaqësueses së Kosovës për grupmoshat 19-vjeç dhe 21-vjeç kanë vendosur të mbajnë grumbullime dy ditore në Prishtinë. Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-19, Ramiz Krasniqi, për tubimin që do të mbahet më 6 e 7 prill në stadiumin e Flamurtarit në Prishtinë, prej orës 10:00 ka ftuar 34 futbollistë. Ndërkaq përzgjedhësit e Përfaqësueses U-21, Rafet Prekazi e Erdogan Celina për tubimin që do të mbahet më 8 e 9 prill në stadiumin e Flamurtarit në Prishtinë, prej orës 10:00, kanë ftuar 30 futbollistë. 

Për këtë tubim përzgjedhësi Krasniqi ka ftuar këta futbollistë:

 

Lorik Arifi – 2 Korriku

Ismail Berisha –Flamurtari

Arber Fona- Prishtina

Rron Statovci – 2 Korriku

Edmond Kuqi – Besa

Landrit Rama – Vllaznimi

Fidan Muja – Flamurtari

Albert Dabiqaj – Besa

Erik Stublla – 2 Korriku

Ylber Ramadani – Prishtina

Albin Mema – Liria

Rexhep Latifi – 2 Korriku

Meriton Korenica – Rahoveci

Jeton Dushi – Vëllaznimi

Drilon Nuza – Vëllaznimi

Andi Oruqi – Flamurtari

Kastriot Mehmeti – Drita

Amir Gjata – Prishtina

Florent Hasani – Kosova Vushtrri

Fidan Sejdiu – Drita

Ymer Syla – Prishtina

Ardian Potera- Prishtina

Ardian Ismaili -2 Korriku

Ardian Muja – SH. F Bardhi

Ardian Ibrahimi – Gjermani

Art Krasniqi – Londer

Imran Mustafi – Fridenburg – Gjermani

Arbnor Maliqaj – N.K Slovan

Afrim Thaqi – Norvegji

Granit Merovci – Gjermani

 

Portierë:

1.Betim Halimi – Vllaznia Pozharan

2.Edison Selmani – Drita

3.Ermal Gashi – Feronikeli

4.Amrush Bujupi – Prishtina

 

Përzgjedhës: Ramiz Krasniqi

 

Përgjegjesi i Përfaqësueses: Artan Govori

 

Përzgjedhësit Rafet Prekazi e Erdogan Celina kanë ftuar këta futbollistë për tubimin e U-21

1. Visar Berka – Prishtina

2. Hikmet Bajrami –Vëllaznimi
3. Lavdim Rexhepi- Ferizaj
4. Lorik Shabani – Flamurtari
5.Drilon Musaj – Trepça 89
6. Alban Rexhepi – Drita
7. Arber Patoku – Trepça 89
8. Ylber Ramadani – Prishtina
9. Shend Kelmendi – Prishtina
10. Mergim Rexhaj – Besa
11. Kastriot Mehmeti – Drenica
12. Argjend Bardhi – Feronikeli
13. Mendurim Olluri – Feronikeli
14. Hamdi Namani – Llapi
15. Kreshnik Lushtaku – Trepça 89
16. Fatlum Gashi – Istogu
17. Dior Zabergja – Kosova Vushtrri
18. Gezim Rusi – Ferizaj
19. Endrit Sojeva – Ferizaj
20. Florent Qoraj – Besa
21. Gentian Mazrekaj – Besa
22. Lorik Boshnjaku – Prishtina
23. Shkelqim Pacolli – Hajvalia
24. Almedin Murati – Drita
25. Shpat Tabaku – Hajvalia
26. Ardian Selimi – Ferizaj
27. Taulant Haliti – Drita
28. Landrit Rama – Vëllaznimi
29. Jeton Dushi – Vëllaznimi
30. Arber Kusari – Vëllaznimi
Përzgjedhës: Rafet Prekazi dhe Erdogan Celina
Përgjegjës i Përfaqësueses: Artan Govori