Ramadani e zbulon se kur pritet të debutojë ‘bomberi’ Besart Berisha

Kampioni në fuqi i Kosovës, Prishtina nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 ndaj Ulpianës në xhiron e shtatë të Superligës.

Transferi ‘bombastik’ i Prishtinës, Besart Berisha pritet të jetë ndihmesë e madhe për kryeqytetasit pas fillimit jo aq të mirë të kampionatit, shkruan Gazeta Olle.

Në prononcimin e tij pas ndeshjes, kryetrajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani ka zbuluar se kur pritet të debutojë sulmuesi.

“Besart Berisha do të na ndihmojë shumë në pjesën e mbetur të kampionatit, por do t’i ndihmojë gjithashtu të rinjtë e skuadrës që janë në pjesën ofanzive. Pas pauzës së kombëtareve, ai do ta marrë veten dhe pritet të luajë”, ka thënë për Art Sport trajneri i Prishtinës.

/Gazeta Olle/

Gjilani prezanton transferimin e ri me një video fantastike (VIDEO)

Arritën fitore të madhe ndaj Dritës, kjo ishte festa e ‘çmendur’ e skuadrës së Dukagjinit pas ndeshjes (VIDEO)