Rahoveci mund edhe Pejën!

Rahoveci ka vazhduar me rezultate të mira, ndërsa së fundi ka fituar në udhëtim te Peja me rezultat 83:75.

Me këtë fitore “Vreashtarët” e kanë ruajtur pozitën e parë dhe tani janë në kuotën e 15 pikëve, një më shumë se Bashkimi.

Christian Bradford e Javis Howard me nga 16 pikë, Alban Veseli me 15 dhe Jure Gunjina me 14 pikë ishin më të dalluarit në radhët e Rahovecit.

Te Peja më efikasi ishte Malcom Armstead me 18 pikë, Henrik Sirko i shënoi 17, Jordan Martin 15.

Pikë dyshifrore (12) pati edhe Ermal Bojku.

Për Pejën kjo ishte humbja e 4-t në 8 ndeshjet e deritashme.