Rahoveci “blindon” pozitën e parë në Grupin A, Ulpiana tani kryeson në Grupin B – rezultatet e plota të Ligës së Parë

Sot u zhvilluan të gjitha ndeshjet e xhiros së pestë në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. 

Rahoveci vazhdon të mbetet në pozitën e parë të Grupit A, pas fitores 2-1 ndaj Vëllaznimit, shkruan Gazeta Olle.

Në Grupin B, Ulpiana shënon fitore të madhe 2-1 ndaj 2 Korrikut dhe shfrytëzon barazimet e skuadrave që ishin para në tabelë. Me këtë fitore, lipjanasit rrëmbejnë pozitën e parë.

Rezultatet e plota të xhiros së pestë.

Grupi A: 

Feronikeli 74 0 – 0 Drenasi

Liria 3 – 2 Trepça

A&N 0 – 1 Phoenix

Rahoveci 2 – 1 Vëllaznimi

Istogu 1 – 1 Rilindja 1974

Grupi B: 

Ramiz Sadiku 1 – 3 Fushë Kosova

Ulpiana 2 – 1 2 Korriku

Kika 1 – 1 Flamurtari

Vjosa 2 – 2 Vushtrria

Vllaznia 5 – 0 Arbëria

/Gazeta Olle/ 

Presidenti Ademi priti protagonistët e ndeshjes historike, Flamurtari – Prishtina

Përjetimet e derbit, rivaliteti dhe ndeshja më emocionuese – rrëfimet e dy ikonave të Dritës dhe Gjilanit