Rahoveci befasohet në Ligën Ballkanike: Mposhtet nga kjo skuadër malazeze!

Rahoveci është befasuar nga skuadra malazeze, Ibar e Rozhajes.

‘Vreshtarët’ sot janë mposhtur me rezultatin 80:69, si vendas, shkruan Gazeta Olle.

Nwankowo, ishte basketbollisti më i dalluar te Rahoveci në këtë ndeshje me 17 pikë.

Kurse, Johnson shtoi 16 të tjera.

Te mysafirët u dalluan: Simovic me 22 pikë dhe Ljujic me 17 pikë të tjera.

Kujtojmë, në këtë ndeshje për skuadrën kosovare mungojë basketbollisti i Kombëtares së Kosovës, Leonard Mekaj, i cili ka thyer hundën.