Rafael Nadal vazhdon me trofe

Rafael Nadal është në formën më të mirë të tij. Ai sot ka fituar Çmimin e Madh të Pekinit.

Tenisti spanjoll mposhti 2 me 0 në sete (6-2 dhe 6-1), teniserin nga Austria Nick Kyrgios, shkruan IndeksOnline.

Kjo ishte hera e dytë për Nadalin që fiton “China Open”, pasi në vitin 2005 kishte fituar kundër argjentinasit Guillermo Coria.

NADAL