Raddy Ovouka shpallet lojtari i muajit mars te Drita

Drita ka zgjedhur lojtarin më të mirë të muajit.
Ovouka ka marr shumicen e votave të tifozëve gjilanas dhe është i preferuari i muajit mars.
“Faleminderit tifozëve tanë Intelektualëve dhe gjithë futbolldashësve për pjesmarrjen në votim.” ka shkruar Drita në faqen zyrtare.
Drita ka dy fitore dhe dy barazime në katër ndeshjet e fundit dhe më meritori për këto rezultate ishte edhe Ovouka. /Gazeta Olle/

Proton Cable Prizreni mbetet në Superligë

Kosova U19 bind me lojë të bukur dhe deklason Gjibraltarin