Qeveria ndryshon premtimin, ndanë vetëm 2.5 milionë euro për sport, kulturë dhe rini

Zhurma që u bë për ndarjen e 5 milionëve për sport, kulturë, e rini nga Qeveria e Kosovës, në kuadër të pakos së rimëbëkëmbjes, tani ka ndryshuar.

Kryeministri Avdullah Hoti ka publikuar sot shumat e ndara të pakos së rimbëkëmbjes.

Sipas Hotit, për sport, kulturë dhe rini janë ndarë 2.5 milionë euro, gjysma e asaj që ishte premtuar prej muajsh, shkruan Gazeta Olle.

Në total nga Qeveria janë ndarë 87 milionë euro.

🟢 #rimekembja po ndodhë! 🙏Sot ka qenë një mbledhje e jashtëzakonshme e Qeverisë së Kosovës. Po përmbushim premtimet…

Gepostet von Avdullah Hoti am Montag, 28. September 2020