Superliga LIVE: Llapi – Prishtina, Ballkani – Dukagjini dhe Gjilani – Trepça ’89

Albi Mall Superliga e Kosovës vazhdon sot me tre ndeshje të xhiros së 22-të që janë në program për tu zhvilluar.

Dueli kryesor i kësaj xhiro zhvillohet në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’, ku Llapi pret Prishtinën në derbin rajonal.

Kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani ka punë në Suharekë përballë Dukagjinit të papërshtatshëm.

Ndërkohë dueli tjetër zhvillohet në stadiumin me bari sintetik në Gjilan, ku Gjilani takohet me Trepçën ’89.

Superliga LIVE:

Llapi – Prishtina 0:2

(41′ Albin Prapashtica 0-1,) 45+2′ E.Krasniqi 0-2,)

Ballkani – Dukagjini 1:1
(18′ Otto John (p) 0-1, 56′ Rrahmani 1-1,)

Gjilani – Trepça ’89 1:0
(76′ Dabiqaj 1-0)

/Gazeta Olle/ 

Ballkani kërkon fitoren e radhës, Dukagjini për befasi – formacionet zyrtare

Interi pëson humbje nga Bologna