Punë e kryer, FC Ballkani arrin marrëveshje me Rustem Hoxhën

Ballkani pritet të jetë një nga skuadrat më të forta në edicionin e ri të garave në futbollin kosovar

Suharekasit janë shumë aktiv në tregun e transferimeve, teksa tani kanë siguruar shërbimet edhe të një futbollisti me përvojë të madhe.

Bëhet fjalë për Rustem Hoxhën, për të cilin “Xhebrailat” kishin shprehur interesim, teksa “Zeri.info” kishte raportuar ekskluzivisht më 26 korrik.

Rustem Hoxha: Teuta bën kthesën me Vllazninë | SHKODRA SPORT

Tani, “Zeri.info” nga burime të sigurta mëson se marrëveshja është arritur dhe se Hoxha nga sezoni i ri do të jetë pjesë e skuadrës së drejtuar nga Bekim Isufi.

Rustem Hoxha në sezonin e fundit ishte pjesë e Teutës, skuadër e cila u shpall kampione në Shqipëri.

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti

Hoxha është 30-vjeçar dhe luan në pozitën e qendërmbrojtësit. Më herët, ai ka luajtur edhe te Luftëtari e Kukësi.

Komuna e Klinës nuk e mban premtimin, premiot për rikthimin e Dukagjinit në Superligë ende nuk janë kryer

“60 vjet futboll në Komunën e Skenderajt”, libri nga Bekë Abazi