Publikohet formacioni i Kosovës ndaj Spanjës

Pas fitores historike ndaj Austrisë, Kosova është né prag të një ndeshje shumë të rëndësishme.

Djelmoshat e Adil Maliqit, po shkëlqejnë duke e filluar me këmbé të mbarë grupin kualifikues për në kampionatin evropian, shkruan Gazeta OLLE.

Kosova është e vetmja që ka arritur fitore nga tre kombëtaret e tjera, duke u renditur në vendin e parë.

Këta janë futbollistët titullar në këtë përballje:

 

Broja optimist edhe pas humbjes ndaj Kilit: Gjërat e mëdha vijnë në verë, tifozët dhe skuadra më pritën shumë mirë

Këtu mund ta shikoni LIVE ndeshjen Kosova U19 – Spanja U19