Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes: Kosova-Burkina Faso

Kombëtarja e Kosovës në futboll do ta zhvillojë ndeshjen e parë për vitin 2022, ku do të përballet në miqësore me Burkina Fason.

Kjo ndeshje e cilësuar si ‘përgaditore’ nga trajneri Giresse, pritet të shfaq në pah idetë dhe skemat e tektikut francez.

Kjo do të jetë ndeshje e parë e Përfaqësueses së Kosovës nën drejtimin e trajnerit francez – Alain Giresse.

Pedri tregon se si u refuzua nga Real Madridi, tani ka një mesazh për personin që e largoi nga Los Blancos

Refuzon ofertën e tretë nga Barcelona, mbrojtësi i gatshëm të largohet nga katalunasit me parametra zero