Publikohen formacionet zyrtare të finales: Ndryshime te Anglia, italianët i besojnë futbollistëve të gjysmëfinales

Italia dhe Anglia takohen në finale të Euro 2020, derisa Azzurët tentojnë ta fitojnë për herë të dytë, me Tre Luanët që duan të shkruajnë historinë.

Dy kombëtaret kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon në ora 21:00 në “Wembley Stadium”.

Për këtë sfidë të madhe, Italia do të jetë pa dyshen Lorenzo Pellegini dhe Leonardo Spinazzola, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Anglia nuk mund të llogarisë në portierin Dean Henderson, që po ashtu është i lënduar.

Roberto Mancini në sulm ka vendosur që të startojë me treshen në sulm si, Federico Chiesa, Lorenzo Inisgne dhe Ciro Immobile.

Në anën tjetër, Gareth Southgate në pjesën ofanzive me sulmuesit si, Mason Mount, Raheem Sterling dhe Harry Kane.

Formacioni bazë i Italisë: Donnarumma, Di Lorenzo, Chiellini, Verratti, Jorginho, Insigne, Emerson, Chiesa, Immobile, Barella, Bonucci.

Formacioni bazë i Anglisë: Pickford, Walker, Shaw, Rice, Stones, Maguire, Kane, Sterling, Trippier, Phillips, Mount. /Telegrafi/

Rita Ora gjysmë e zhveshur në përkrahje të Anglisë para finales: Po vjen në shtëpi

Kampionët italianë të vitit 1982 letër Kombëtares para sfidës finale: Guxoni të ëndërroni, zbrisni në Wembley dhe jepni gjithçka nga vetja