PSG me ofertë marramendëse për Mbappen, kjo është përgigja e tij

Presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi, ka bërë ofertën e fundit për të bindur Kylian Mbappen që të rinovojë kontratën.

BARCELONA, SPAIN - FEBRUARY 16: Kylian Mbappe of Paris Saint-Germain reacts during the UEFA Champions League Round of 16 match between FC Barcelona and Paris Saint-Germain at Camp Nou on February 16, 2021 in Barcelona, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)

Mediet spanjolle kanë zbuluar se numri një i klubit i ka vendosur në tavolinë talentit francez plot 36 milionë euro në sezon.

Duket se kjo ofertë nuk e ka bindur lojtarit që të vijojë karrierën në “Parque des Princes”.

Pavarësisht ofertës joshëse të Al-Khelaifit, Mbappe do ta refuzojë atë, pasi në kokë ka plane të tjera.

Nga ana tjetër, Real Madridi janë të qetë për të ardhmen e Mbappe. Drejtuesit e klubit janë të bindur se 22-vjeçari, herët a vonë, do të transferohet në La Liga.

Në takimin e radhës mes palëve, Mbappe do t’i komunikojë vendimin e tij, që është për të mos rinovuar kontratën.

Ky vendim mund të bëjë që Al–Khelaifin të nis bisedimet me Real Madridin për të mbyllur transferimin e lojtarit në “Santiago Bernabeu” brenda 31 gushtit, kur mbyllet edhe afati kalimtar.

Mbappe është shumë komod momentalisht, madje edhe me Messin, por ai dëshiron të jetë në qendër të një projekti të ri.

Katër gola të realizuar në miqësoren mes Istogut dhe Arbërisë

Dardan Çaka konsultohet me VAR-in dhe përjashton Endrit Krasniqin nga finalja e Superkupës