PSG i fortë për Man Cityn, Messi shënon super gol në fitore

PSG ka shënuar fitore ndaj Manchester Cityt me rezultat 2-0 në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Vendasit ishin më të mirë në fillim duke rrezikuar portën e qytetarëve, ndërsa goli erdhi në minutën e 8-të, kur Idrissa Gueye shënoi për 1-0.

Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë PSG shënoi edhe një herë me super yllin e saj Leo Messin që gjeti rrjetën me një goditje fantastike.

 

PSG ka tani 4 pikë, ndërsa man City 3./Gazeta Olle/

Disa statistika pas xhiros së tretë në Superligën e Kosovës në basketboll

Atletico përmbys Milanin, Greizmann dhe Suarez ia dhurojnë fitoren spanjollëve