Progni flet pas derbit: Gol i veçant, na motivon për vazhdimësi

Gerhard Progni ka vlerësuar lartë paraqitjen e bashkëlojtarëve të tij në përballje me Dritën, shkruan Sheshi.info

Kapiteni i kuqebardhëve realizoj një gol të bukur ndaj Dritës ku edhe e hapi serinë golave.

“Është i veçantë, pasi kjo ishte një ndeshje e rëndësishme ku gëzuam tifozët këtu por edhe në Gjilan. Rëndësi më shumë kanë pikët e plota sesa goli i shënuar.

“Kjo fitore do të na jap edhe më shumë motiv dhe do të na ndihmoj nga ana psikologjike. Kemi bërë ndeshja të mira por nuk kemi arritur te rezultat pozitive”.

“Kjo fitore është shumë e rëndësishme për të vazhduar ecurinë në kampionat”, deklaroi Progni

Barcelona fiton ndaj Levantes, Fati rikthehet në fushë me gol

Nuhiu merr përgjegjësinë për humbjen në derbi: Nuk shfrytëzuam rastet