Prizreni 16 fiton përballjen me Teutën e Durrësit

Prizreni 16 ka vazhduar me performanca pozitive në javët e fundit, kësaj radhe në palestrën Sezai Surroi në Prizren, djelmoshat e Arbnor Rifatit fituan ndeshjen me 12-të pikë epërsi.

Fillimi ishte i vështir për prizrenasit të cilët e filluan ndeshjen më dobët se durrsakët, çereku i parë u mbyllë me 10-të pikë diferencë në të mirë të kaltërebardhëve.

Prizreni 16 ndezi motorrët në tre çerekët e radhës duke fituar dy dhe barazuar një.

Në fund ndeshja u mbyllë me rezultatin 109-97.

/GazetaOLLE/

Top 10 asistuesit më të mirë në BKT Superligën e Kosovës

Manchester United në alarm, anulohet stërvitja e planifikuar për sot