Prishtina – Vushtrria, formacionet zyrtare

photo by: @Shpend Ahmeti

Prishtina është nikoqir i Vushtrrisë në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Kryeqytetasit janë nikoqir në ndeshjen e dytë, pasi në të parën triumfuan në udhëtim me rezultat 1-2.

Të besuarit e trajnerit Debatik Curri synojnë mos të mposhten në duelin e kthimit pasi edhe barazimi do t’i mjaftonte për të kaluar tutje.

Në anën tjetër mysafirët nga Vushtrria nuk kanë se çfarë të humbasin dhe synojnë të bëjnë mrekullinë në ‘Fadil Vokrri’.

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Kolaj, Mici, Pllana, Bytyqi, Useini, Pefqeli, Gashi, Hyseni, Prapashtica, Kryeziu, Krasniqi.

Vushtrria: Prince, Statovci, Avdyli, Behrami, Rashani, Ademi, Maxhuni, Pasoma, Ahmeti,T. Avdyli, Chibueze.

/Gazeta Olle/

Gjilani – Llapi, formacionet zyrtare

Bjellorusi – Kosovë, vendoset më në fund vendi se ku do të zhvillohet ndeshja