Prishtina stërvitë dy herë në ditë, por bën një gjë që askush nuk e ka bërë më parë

Bardhekaltrit nga dje janë vendosur në hotel “Jakova” në Gjakovë. Deri sa dje është mbajtur një stërvitje e pasdites, nga sot skuadra punon dy herë në ditë në fushën e stadiumit të Vëllaznimit – paradite nga ora 10.00 dhe pasdite nga ora 17.00.

Po ashtu për herë të parë po mbahen edhe matjet antropometrike, motorike, shpejtësia e topit etj, dhe pas përfundimit të tyre do t’i publikojmë edhe rezultatet më të mira.

Futbollistët e grumbulluar:
Portierët: Visar Bekaj, Alban Muqiqi, Ardit Nika, Laurit Behluli.

Mbrojtës: Armend Dallku, Liridon Leci, Lorik Maxhuni, Gentrit Dumani, Mërgim Neziri, Agon Xhaka.

Mesfushorë: Debatik Curri, Lorik Boshnjaku, Mergim Pefqeli, Blend Baftiu, Endrit Krasniqi, Ergyn Ahmeti, Donat Hasani.

prishtina 45

Sulmues: Basit Abdul Khalid, Gauthier Mankenda, Shend Kelmendi, Arbër Hoxha, Ahmed Januzi, Gentrit Begolli, Kastriot Selmani, Bleon Sekiraqa, Liridon Fetahaj.

Trajnerë: Arsim Thaqi (kryetrajner), Mentor Miftari (asistent), Armend Simnica (asistent), Enver Tahiraj (trajner kondicional), Ahmet Beselica (trajner i portierëve). Alban Llumnica (fisioterapeut).

Skuadra do të qëndroj në Gjakovë deri të premten më 16 qershor.