Prishtina sot luan ndeshjen e jetës ndaj Bodo/Glimt, barazimi e dërgon në raundin play-off

Prishtina po kërkon ta shkruajë historinë në futbollin kosovar duke arritur në rrethin e fundit të kualifikimeve të Europa Conference League.

Kampionët e Kosovës kanë mposhtur skuadrën norvegjeze, Bodo/Glimt në ndeshjen e parë me rezultat 2-1.

Prishtinasit edhe përkundër fitores sot i pret një duel i vështirë në Norvegji, kundër kampionëve të këtij vendi.

Djemtë e Zekrija Ramadanit do të kërkojnë rezultat pozitiv ndaj kundërshtarit, pasi ata mund të kualifikohen edhe në rast se arrijnë një barazim.

Prishtina ka arritur të mërkurën në Norvegji, ndërsa skuadra vazhdon të vuajë mungesat e disa lojtarëve kyç si Leonit Abazi, Sabjen Lilaj dhe Qëndrim Zyba.

Ndeshja do të fillojë në orën 18:00 sipas kohës tonë lokale. /Gazeta Olle/

Chelsea fiton Superkupën e Evropës, Kepa hero o londinezëve

Shaqiri ka arritur marrëveshje personale me Lyonin