Prishtina prezanton përforcimin e radhës

KB Prishtina ka prezantuar përforcimin e radhës i cili vjen nga ShBA-të.

Bëhet fjalë për basketbollistin Dachon Burke, i cili ka arritur marrëveshje me kryeqytetasit, shkruan Gazeta Olle.

Burke është i gjatë 193 centimetra dhe luan në pozitën e playmaker-it.

23 vjeçari është përforcimi i tretë i huaj te bardhekaltrit pas Wendell Mitchellit dhe Nikolas Tomsickut.

/Gazeta Olle/  

Ylli i Chelseas humb sfidën ndaj Man Cityt

Derbi i madh zhvillohet në Istog