Prishtina përforcohet me basketbollistin e përfaqësueses së Maqedonisë

Lejson Zeqiri është përforcimi i ri i KB Prishtinës.

Zeqiri është lojtarë i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut dhe vjen nga kampionati Maqedon, konkretisht nga klubi MZT Skopje.

19 vjeçari Zeqiri është 203 cm i gjatë dhe luan në pozitat 4-5.

Pas basketbollistëve Alioune Tew, Wendell Mitchell, Arbër Berisha e Jan Palokaj, Zeqiri është përforcimi i pestë i Prishtinës këtë afat kalimtar.

Vëllaznimi nuk ka të ndalur, pranë transferimit të futbollistit të njohur kosovar

Grumbullohet Kombëtarja e Kosovës U19 në hendboll në prag të Evropianit