Prishtina përball Besës, Bashkimi pret Kastriotin

Java    24-të në ETC Superligën e basketbollit pritet të sjell duele interesante sot. Kosova e Re Bashkimi do të luaj në shtëpi përballë Kastriotit dhe llogaritet favorit përballë ferizajasve.

Në ndeshjen tjetër e cila zhvillohet në palestrën ‘1 tetori’, Sigal Prishtina këkron këndelljen përballë Besës së përforcuar.

Orari dhe gjyqtarët

19:00 Kosova e Re Bashkimi – Kastrioti (Xh. Mumini, E. Maloku, A. Kasapollii)

19:30 Sigal Prishtina – Besa (Xh. Beqiri, A. Gashi, I. Xhaka)

renditja