Prishtina në epërsi ndaj Fushë Kosovës pas 45 minutave të para

photo by: @Shpend Ahmeti

Ka përfunduar pjesa e parë në sfidën e fundit të xhiros së tetë në Superligë, Fushë Kosova – Prishtina.

Skuadra kryeqytetase e ka mbyllur këtë pjesë të parë me epërsi 0-1.

Ishte minuta e 40-të e ndeshjes, kur Ardian Muja realizoi gol për t’i dhënë epërsinë e parë prishtinasve.

Vlen të theksohet se vendasit një minutë më herët patën një rast të artë shënimi, por nga afërsia i vetëm me portierin dështoi të shënonte Statovci. /Gazeta Olle/ 

Fitorja në derbin e Anamoravës, pritja në qytetin e Gjilanit dhe objektivat që ka me Dritën – Akis Vavalis në një intervistë ndryshe

Fushë Kosova shokon Prishtinë në fund të ndeshjes – ia merr një pikë