Prishtina mposht ekipin sllovak me rezultat minimal

Prishtina po vazhdon fazën përgatitore në Antalya të Turqisë.

Kryeqytetasit kanë zhvilluar ndeshjen e radhës miqësore në tokën turke, ku janë përballur me ekipin sllovak MFK Zemplin Michalovc.

Gjiganti kosovar ka arritur fitore me rezultat minimal 1-0.

Golin e vetëm në këtë sfidë dhe të fitores për Prishtinën e shënoi Mërgim Pefqeli në minutën e 74-të të ndeshjes. /Gazeta Olle/ 

Detaje të reja, si u ndanë 120 mijë euro të FFK-së pë kryetarin dhe anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të Federatës

Anulohet transferimi i Dashmi Elezit në Gjeorgji, 18-vjeçari rikthehet te Shkëndija