Prishtina mëson kundërshtarin me të cilin do të përballet në Ligën e Konferencës

Pas eleminimit nga Liga e Kampionëve, Prishtina e vazhdon aventurën në Ligën e Konferencës.

Kampionët e Kosovës tashmë kanë mësuar emrin e kundërshtarit me të cilin do të përballen në raundin e dytë në Conference League, shkruan Gazeta Olle.

Kampioni i Uellsit, Connah’s Quay Nomads është skuadra e cila pas eleminimit nga Alashkert FC, do të ndeshet me kryeqytetasit.

Skuadra uellsiane u eliminua me rezultatin e përgjithshëm 3-2, pasi u mposht sot me rezultat minimal, 1-0.

Ndeshja e parë mes Prishtinës dhe Connah’s Quay Nomads do të zhvillohet më 20 korrik në stadiumin “Fadil Vokrri”.

/Gazeta Olle/

Në këtë televizion kosovar transmetohet ndeshja Llapi – Shkupi

Zyrtare: Gianluigi Donnarumma prezantohet te PSG-ja