Prishtina mëson kundërshtarët në fazën e “Playoff-it” në Ligën e Konferencës

Prishtina ka mbetuar skuadra e vetme kosovare në garat evropiane.

Kampionët e Kosovës do të përballen me Bood/Glimt te Norvegjisë në raundin e tretë të Ligës së Konferencës, shkruan Gazeta Olle.

Është hedhur shorti për fazën e “playoff-it” në Ligën e Konferencës. Nëse kryeqytetasit kalojnë tutje atëherë do të kenë punë me fituesin e takimit NS Mura nga Sllovenia dhe Zalgaris Vilinus nga Lituania.

Bardhekaltrit ndeshjen e parë në raundin e tretë përball norvegjezëve te Bood/Glimt do ta zhvillojnë me datë 5 gusht në “Fadil Vokrri”, kurse atë te kthimit me datë 12 gusht në udhëtim.

Ndërsa, ndeshjet e parë në fazën e “playoff-it” zhvillohen me 19 gusht, ndërkohë ato të kthimit me datë 26 gusht.

/Gazeta Olle/

Kosova në ndeshjen e parë në European Challengers ballafaqohet me Shqipërinë

Vushtrria e rikthyer në Ligën e Parë, kundër kësaj skuadre e fillon edicionin e ri