Prishtina me tifozë të huaj

Kampioni i Ligës Ballkanike, Sigal Prishtina prej dy vitesh ka dy tifozë të veçantë.

Franz dhe Roza Hartman janë dy tifozët special bardhë e kaltër, të cilët në çdo ndeshje të rëndësishme të skuadrës nga kryeqyteti janë në palestër.

Për dashurinë e madhe që kanë ndaj Prishtinës ata për çdo ndeshje janë të veshur me fanellat e skuadrës.

Të dy për Tribuna Channel tregojnë se kur Prishtina e fitoi Ligën Ballkanike, në sytë e tyre nuk munguan lotët.

 Për më shumë ndiqni videon e realizuar nga Tribuna Channel: