Prishtina – Liqeni, finalja e Kupës në futsall

Prishtina dhe Liqeni do të luajnë në finale të Kupës së Kosovës në futsall.

Këto dy ekipe u treguan më të suksesshme se rivalët e tyre në përballjet gjysmëfinale, që u zhvilluan me sistem vajtje-ardhje.

Prishtina pas fitores në ndesjen e parë në kryeqytet, 2:1, triumfoi edhe si mysafire në Pejë, me shifrat 3:1.

Ndërkaq, Liqeni kaloi në finale falë fitores në ndeshjen e parë si vendas ndaj Liburnit, me rezultat 6:1, ngase në ndeshjen e kthimit në Gjakovë pësoi humbje me shifrat 5:2.

/Gazeta Olle/

Ademi: Vazhdojmë të besojmë se ka dritë në fund të tunelit

Man City fiton pa vështirësi ndaj Burnleyt dhe rimerr kreun e Ligës Premier