Prishtina favorite absolute naj Llapit sipas kuotave të bastoreve

Prishtina si ftuese e titullit të kamionit, do të përballet me Llapin që fitoi Kupën sezonin e shkuar.

Kampioni në fuqi i Kosovës, Prishtina pas një ecurie pozitive në garat evropiane tani iu kthehet garave vendore, ku do të kërkoj me çdo kusht triumfin në Superkupë, shkruan Gazeta Olle.

Ndërsa, llapjanët në këtë ditë shënojnë 90 vjetorin e themelimit dhe për dhuratë duan trofeun e Superkupës.

Kompanitë e basteve në këtë përballje kanë favorizuar Prishtinën, derisa e kanë kuotar me shifra 1.25, ndërsa fitorja e Llapit me shifra me të larta 7.00.

Kurse, barazimi i kësaj ndeshje është kuotuar 5.75.

Ndeshja zhvillohet nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Në këtë ndeshje gjithashtu do të aplikohet edhe sistemi VAR për herë të parë në Kosovë.

/Gazeta Olle/

 

Përfundon afati kalimtar në basketboll te meshkujt

Futbollisti kosovar bëhet top lajm në Gjermani: Erdhi në pushime për t’u martuar, të nesërmen u ftua nga klubi për ndeshje kampionale