Prishtina – Drita, formacionet zyrtare të klasikes së futbollit kosovar

Prishtina dhe Drita do të përballen sonte në ‘Fadil Vokrri’ me fillim nga ora 19:00.

Dy skuadrat e mëdha e kanë nisur mirë këtë vit dhe do të përballen në klasiken e parë këtë edicion në Albi Mall Superligë.

Kryeqytetasit në këtë takim vijnë pas humbjes 2-1 nga Drenica, derisa Drita pas një serie prej katër fitoreve radhazi.

Tanimë dy ekipet kanë publikuar edhe formacionet zyrtare për këtë sfidë.

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Nika, Bytyqi, Belica, Useini, Mici, Gashi, Pefqeli, Krasniqi, Uka, Hoti, Kryeziu.

Drita: Maloku, Blakçorri, Limani, Vitija, Bardhoku, Namani, Broja, Baftiu, Ajzeraj, Simonovski, Kryeziu.

/Gazeta Olle/

Zyrtare: Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin

Prishtina pëson humbje të thellë dhe eliminohet nga FIBA Europe Cup