Prishtina dhe Drita kërkojnë vetëm tre pikët, formacionet zyrtare

Prishtina dhe Drita takohen në kuadër të javës së 15-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Derbi ishte paraparë të luhej në fundjavën që shkoi, mirëpo për shkak të borës së dendur që ra, nuk kishte kushte për të zhvilluar duelin.

Sot, nga ora 13:00, Prishtina dhe Drita do të luajnë në Lipjan, në stadiumin “Sami Kelmendi”.

Skuadra nga Gjilani do tentojë t’i barazojë pikët me Llapin që gjendet në vendin e dytë me 28-të, ndërsa Prishtina është në të pestin me 18 sosh.

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Nika, Ramadani, Islami, Hyseni, Kryeziu, Muja, Sinani, Bytyqi, Hamiti, Kurtaj, Blesa.

Drita:

/Gazeta Olle/

Klubet e mëdha europiane gati të hidhen në sulm për 17-vjeçarin argjentinas

Rishkruan historinë në Euro 2024, ja sa do të fitojnë futbollistët e Kombëtares së Shqipërisë