Prishtina blindon dy yjet e skuadrës, tani synon titullin kampion ta rikthej në kryeqytet

Klubi i hendbollit Prishtina vazhdon punën për kompletimin e skuadrës për edicionin e ardhshëm, shkruan Gazeta OLLE.

Prishtina së fundi ka vazhduar bashkëpunimin me qendrën Vlerson Zherka dhe alon Agon Bajqinovci.

Dyshja në fjalë vlerësohen prej më të mirëve në vend në pozitat e tyre dhe pritet të jenë të rëndësishëm te Prishtina në edicionin e ardhshëm garues.

Prishtina po përgatitet fuqishëm për edicionin e ardhshëm dhe me mbajtien e Zherkës dhe Bajqinovcit do të jenë përsëri pretendent për titullin kampion.

/Gazeta OLLE/

Trajneri i Buducnostit, Nedovic: Po përgatitemi maksimalisht për Llapin, rrezikun më të madh e kemi nga Progni dhe Veliu

Kosova për herë të parë do të organizoj Kampionatin Botëror Universitar në Hendboll