Prishtina – Ballkani, formacionet zyrtare

Prishtina pret Ballkanin në “Fadil Vokrri” në kuadër të javës së nëntë të Superligës së Kosovës.

Prishtina nuk e ka nisur mirë këtë edicion dhe pas tetë xhirove ka dy fitore, pesë barazime dhe një humbje dhe me 11 pikë mban vendin e pestë

Në anën tjetër Ballkani ka marr gjashtë fitore dhe një barazim në shtatë takimet e luajtura dhe ka 19 pikë.

Debatik Curri ka vendosur të luajë me emra si Jalen Blesa, Hasan Hyseni dhe Leotrim Kryeziu në sulm.

Në anën tjetër Ilir Daja ia ka besuar sulmin Nazmi Gripshi, Albin Berisha dhe Almir Kryeziu.

Prishtina: Nika, Islami, Hyseni, Kryeziu, Kryeziu, Krasniqi, Muja, Sinani, Bytyqi, Hamiti, Useini, Blesa.

Ballkani: Koliçi, Kuc, Thaqi, Dellova, Halili, Zyba, Potoku, Limaj, Gripshi, Berisha, Kryeziu.

Agim Ademi tregon a do të zhvillohet ndeshja Kosovë – Izrael

Arsenali fiton derbin ndaj Man Cityt, vendimtar goli i Martinellit