Prishtina 01 e nisë me fitore, mposhtë me rezultat të thellë Drenicën

Prishtina 01 e ka nisur me fitore sezonin e ri në Superligën e futsallit, raporton Gazeta Olle.

Pak minuta më parë ka përfunduar takimi i javës së parë në mes Prishtinës 01 dhe Drenica & Traditës.

Ndeshja e luajtur në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve u dominua nga fillimi e deri në fund prej vendasëve.

Rezultati përfundimtar i takimit ishte: 9-0./GazetaOlle/